harunbozkurt66 @ hotmail.com

 

Bugün Ajansları takip ederken Kırım Haber Ajansının Türk Dünyası için önemli bir hizmetini gördüm. Kırım Haber Ajansı artık sitesinde

Türk Dünyası Katagorisi oluşturdu.

QHA nın bu katagoriyi oluşturması ve gerekçesi  dikkatimi çekti. QHAnın bu hizmetini bende Ajans Ahıska olarak uygulama kararı aldım. Umarım hayırlı olur faydalı olur. Saygılarımla.

QHAnın haberinide sizlere sunuyorum, aynı amaç doğrultusunda bizde katagorimizi bugün açıyoruz....

 

 

Kırım Haber Ajansı'nın yeni haber kategorisi: Türk Dünyası

 

Kırım Haber Ajansı, Türk Dünyası kategorisini etkinleştirerek "Gaspıra'lının Tercüman'ı" vizyonunu gerçekleştirmede önemli bir adım attı.

 
QHA (ANKARA) -

Kırım Haber Ajansı, Kırım ve Ukrayna'ya dair gelişmelerin yanında, bütün Türk Dünyası'nın gelişmelerini de Türkiye'deki okurlarıyla paylaşmaya devam ediyor. 

Yeni yayın döneminde değişen tasarımı ve gelişen haber skalasıyla QHA, Gaspıralı'nın Tercüman gazetesini kendisine rol model aldı. Kırım Tatarı İsmail Gaspıralı'nın Tercüman gazetesi, Türkiye başta olmak üzere bütün Türk Dünyasını etkilemiş, milliyetçilik, modernleşme ve eğitim hamlelerinin başlaması için ilham kaynağı olmuştu. 

Bugün yine Kırım'ın en özgür ve güçlü sesi olarak, yine bir işgalci gücün şiddeti ve asimilasyon politikalarına başkaldıran Kırım Haber Ajansı, Türk Dünyası'nın tamamını kucaklamayı amaçlıyor. 

Kırım'ın yanısıra eski Sovyet bloku ülkelerinin gündemini tarayan Kırım Haber Ajansı, bir süredir Türk Dünyası'na dair haberlerini arttırmıştı. 3 Mayıs Türkçüler Günü vesilesiyle Ajans, ayrı bir Türk Dünyasıkategorisi açarak okurlarının içeriğe daha kolay ulaşmasını sağladı. 

Türk Dünyası'na dair söyleşi ve analiz haberler, ilgili röportajlar ve analiz haber kategorilerinde olmaya devam edecek. Bölgeden öne çıkan siyasi, kültürel, ekonomik gelişmelerse, Türk Dünyası kategorisinde topluca takip edilebilecek. 

Bu vesileyle Türk Dünyası'nın her köşesindeki özgürlük, insan hakları ve demokrasi mücadelesi veren soydaşlarımıza desteğimizi bir kez daha ifade ediyoruz.

QHA