harunbozkurt66 @ hotmail.com

~~Bismillah…..
Bismillah diyerek başlayalım Web Sayfamıza. 

 

 


Ahıskadan Yozgata göç etmek zorunda kalmış  bir dedenin torunu olarak, Ahıska davası  benim için, kendimi bildim bileli, hayat felsefem olmuştur. Yozgat Yerköyde bizim köy Ahıska dan göç ederek buraya gelip yerleşen insanlardan oluşmaktadır.  Küçükken hep düşünürdüm bizim köy çevre köylerden farklıydı, adetlerimiz, kültürümüz, diğer köylerin bizim köye olan söylemleri. Ahıska, Ahıska Türkleri! O gün bu gün Ahıska’yı hep düşünmüşüm hep araştırmışımdır. Mevlam nasip etti, içimizdeki bu özlem, bu sevgi gün geçerek arttı, daha fazla araştırdım daha çok öğrendim. Nasip oldu Ahıskaya gittim Dedemin köyünü, Yurdunu buldum gördüm. Nasip oldu yüz yıl aradan sonra Kazakıstana sürgüne giden akrabalarımı buldum.

 


Ahıska , Ahıska Türkleri; sözünü duyduğumda yüreğim ürkek bir şekilde titremiştir hep. Beklide yeryüzünde yaşayan en mazlum milletlerden birisi oluşundan. Yıllar geçmiş ama yurtlarına dönememiş bir halk. Zulme uğramış ama haklarını alamamış, dünya bundan bi haber.


Ahıska! Davam. Benim gayem,  nacizane bu davamda elimden geldiğince bir şeyler yapmak. Bunlardan biriside bu web sayfayı açmaktı. Oldu şükürler olsun.
Ajans Ahıska’da: Ahıska ve Ahıska Türkleri hakkında en güncel haberlerin paylaşımı , Yazarlarımızın yorumları, Ahıska ve Ahıska Türkleri ile ilgili fotoğrflar ve videolar , röportajlar ve Ahıska ile ilgili bilgiler olucak.


Biz Bismillah diyerek başladık. Mevlam samimi duygularımızı duyması  ve bu yolda bizi muvaffak etmesi dileğimle….

share buttons

 

Ajans Ahıska'yı Facebookta Beğenebilirsiniz:

 

Yeni Yazılardan Haberdar Olmak İstermisiniz? :

Delivered by AjansAhıska e-Bülten